Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie klas ósmych. O godz. 8.00 w kościele  pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie została odprawiona Msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego. Następnie wszyscy zebrali się na dużej sali gimnastycznej. Na początku p. Dyrektor Anna Bartosiewicz uroczyście przekazała sztandar szkoły uczniom klas młodszych. Następnie wręczyła nagrody i świadectwa wszystkim ósmoklasistom oraz najlepszym uczniom z klas „0” – III i IV – VII. Statuetkę dla najlepszego absolwenta otrzymał Bartosz Wrzosek, uczeń z klasy VIIIa.

Po podziękowaniach złożonych przez klasy ósme głos zabrał Wójt naszej Gminy p. Karol Ponikowski, który wręczył nagrodę prymusowi szkoły – Mai Józwik z klasy VIb oraz odczytał listę uczniów, którzy otrzymali stypendia za wysokie wyniki edukacyjne i osiągnięcia sportowe. Na uroczystości głos zabrał również p. Sławomir Skwarek, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Na koniec uroczystość uświetniły występy naszych uczniów. Lato i wakacje powitaliśmy piosenką w wykonaniu uczennic z klasy VIa pod kierunkiem p. Marka Józwika. Następnie grupa absolwentów zaprezentowała scenkę kabaretową ukazującą z przymrużeniem oka życie szkolne naszych absolwentów. Swoim występem do łez rozbawili całą zgromadzoną publiczność.

Dyrekcji, nauczycielom, uczniom, absolwentom, rodzicom oraz całej społeczności szkolnej życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych przeżyć i dobrego humoru.

Wychowawcy klas ósmych