ZAJĘCIA OTWARTE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

19 grudnia 2023 r. w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte. Na zajęciach obecni byli zaproszeni goście – Pan Dyrektor Włodzimierz Wolski, wychowawcy świetlicy szkolnej p. Iwona Zdunek i p. Grażyna Skwarek oraz nauczyciele – wychowawcy p.Renata Niedziółka i p. Sylwia Dziudzik.

Tematem zajęć były: Tradycje bożonarodzeniowe. Na początku zajęć spróbowaliśmy zdefiniować słowoa tradycja i zwyczaj, następnie po obejrzeniu filmu edukacyjnego wymieniliśmy szczegółowo dobrze nam znane zwyczaje świąteczne(ubieranie choinki, przygotowanie 12 potraw, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd, …)

Świetliczaki wykazały się znajomością kolęd podając ich tytuły po usłyszeniu melodii. Bardzo chętnie zaśpiewały znaną i lubianą kolęde ,,Przybieżeli do Betlejem”. Wiele radości przysporzyły również uczniom zagadki i łamigłówki o tematyce świątecznej. Na zakończenie własnoręcznie wykonaliśmy kartki bożonarodzeniowe dla bliskich. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii i dobrej zabawy. Panowała miła i świąteczna atmosfera:)

Edyta Kaszubska