XIII Turniej Szkół Sienkiewiczowskich pod honorowym patronatem Starosty Łukowskiego i Wójta Gminy Adamów

29 maja w naszej szkole odbył się XIII Turniej Szkół Sienkiewiczowskich pod honorowym patronatem Starosty Łukowskiego i Wójta Gminy Adamów. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością uczniowie ze szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza  z  Gozdu, Grabowa Szlacheckiego, Lisikierza, Okrzei, Puław, Siedlec, Starego Kębłowa, Wojcieszkowa, Woli Okrzejskiej i Adamowa. Po raz pierwszy w murach naszej szkoły gościliśmy uczniów z Sobolewa i Siennicy. 178 uczestników Turnieju rywalizowało w 8 konkursach, w 17  kategoriach wiekowych. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni na tę okazję wyjątkowi goście: Poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek, starsza wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Monika Wolska, Wójt Gminy Adamów Karol Ponikowski, Radna Rady Powiatu Łukowskiego Barbara Chadaj, Radny Rady Powiatu Łukowskiego, członek Zarządu Powiatu Jerzy Kędra, dyrektor instytucji kultury w Gminie Adamów Iwona Adamska, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Magdalena Malon – Chmielewska, dyrektor Zespołu Szkół w Serokomli Justyna Kociel, dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej Przemysław Sala, dyrektor Samorządowego Żłobka w Adamowie Mariola Jawoszek, dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Adamowie Maciej Nurzyński, przewodnicząca Rady Rodziców Agata Sokołowska.

Tak duże przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez sponsorów.  Dzięki ich wsparciu i hojności  mogliśmy zrealizować nasze cele i zamierzenia, a zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Nasz Turniej wsparli:

Karol Ponikowski Wójt Gminy Adamów

Tadeusz Lament Proboszcz Parafii Adamów

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Adamowie

Zarząd Powiatu Łukowskiego

Zakład Gospodarki Komunalnej w Adamowie

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łukowie

Przetwórnia w Adamowie Greenyard Frozen Poland Sp. z o. o.

Piotr Żaczek Sklep Motoryzacyjny

Marzena Pazik-Wolska

Danuta Bosek

Barbara Chadaj

“Hydro-Bud” Sklep Przemysłowy Jarosław Biaduń

Galę wręczenia nagród uświetniła specjalnie przygotowana na tę okazję część artystyczna w wykonaniu naszych uczniów pod czujnym okiem p. Teresy Studzińskiej i p. Anny Siergiej. Nie zabrakło także podziękowań dla nauczycieli i pracowników za trud i zaangażowanie włożone w organizację Turnieju. Wyrazy uznania p. dyrektor Anna Bartosiewicz przekazała  Annie Polak, Teresie Studzińskiej, Joannie Mizak – Ponczek, Kindze Pawlickiej, Edycie Kaszubskiej, Annie Wojciechowskiej, Sylwii Dziudzik, Renacie Niedziółce, Dariuszowi Dzidzie i Annie Siergiej.

Po przeprowadzonych konkursach wyniki prezentują się następująco:

Konkurs wokalny dla uczniów klas II i III

I m-ce: Jan Szczepaniak – SP Adamów

II m-ce: Wiktoria Jezuit– SP Siedlce

III m-ce: Oliwia Podrucka- SP Siennica

 

Konkurs matematyczny dla uczniów klas III

I m-ce: Jan Kusyk – SP Puławy

II m-ce: Antoni Skup – SP Siedlce

III m-ce: Jan Bosek – SP Wojcieszków

 

Konkurs ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów klas IV – VIII

 • Kategoria klas IV – VI

I m-ce: Gabriela Golba – SP Adamów

II m-ce: Oliwia Barczak – SP Siennica

III m-ce: Wojciech Gronkiewicz – SP Sobolew

 • Kategoria klas VII – VIII

I m-ce: Karolina Zemło – SP Siedlce

II m-ce: Magdalena Stępnicka – SP Gózd

III m-ce: Iren Kabakulakian- SP Puławy

 

Konkurs recytatorski dla uczniów klas IV – VIII

 • Kategoria klas IV – VI

I m-ce: Alicja Ciołek –SP Stary Kębłów

II m-ce: Jakub Bosek– SP Adamów

III m-ce: Sylwia Bartuzi– SP Puławy

 • Kategoria klas VII – VIII

I m-ce: Wiktoria Mika –SP Lisikierz

II m-ce:  Maja Jóźwik –SP Adamów

III m-ce: Maciej Rokicki – SP Siennica

 

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas IV – VIII

 • Kategoria kl. IV

I m-ce: Wiktor Charuta– SP Siedlce

II m-ce: Oliwia Balou– SP Adamów

III m-ce: Iga Kłoda – SP Wojcieszków

 • Kategoria kl. V – VI

I m-ce: Laura Tylska – SP Siedlce

II m-ce: Olgierd Nowicki –SP Wojcieszków

III m-ce: Lily Rybicki –  SP Sobolew

 • Kategoria kl. VII – VIII

I m-ce: Maja Szubińska – SP Siennica

II m-ce: Anna Ponikowska – SP Adamów

III m-ce: Nel Mroczek – SP  Okrzeja

 

Konkurs matematyczny „Młody matematyk” – klas IV – VIII

 • Kategoria kl. IV

I m-ce: Nela Świder – SP Wojcieszków

II m-ce: Iza Matyka – SP Lisikierz

III m-ce: Antoni Próchniak – SP Puławy

 • Kategoria kl. V

I m-ce: Hanna Dziekanowska – SP Siedlce

II m-ce: Wojciech Żubertowski – SP Sobolew

III m-ce: Wojciech Sikora – SP Wojcieszków

 • Kategoria kl. VI

I m-ce: Mikołaj Barszcz – SP Grabów Szlachecki

II m-ce: Mateusz Stachnio – SP Puławy

III m-ce: Mateusz Wielądek – SP Siennica

 • Kategoria kl. VII

I m-ce: Artur Fiutek – SP Adamów

II m-ce: Bartłomiej Dąbrowski – SP Puławy

III m-ce: Szymon Trojanowski – SP Sobolew

 • Kategoria kl. VIII

I m-ce: Wiktoria Dadas – SP Lisikierz

II m-ce: Bartosz Jakubiak – SP Siedlce

III m-ce: Michał Mazurek – SP Wojcieszków

 

Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VIII

 • Kategoria klas IV – VI

I m-ce: Ignacy Jastrzębski –SP Siedlce

II m-ce: Bartłomiej Makuła – SP Wola Okrzejska

III m-ce: Nikola Gorzkowska – SP Okrzeja

 • Kategoria klas VII – VIII

I m-ce: Katarzyna Szczęśniak – SP Wola Okrzejska

II m-ce: Oliwia Tymińska – SP Siennica

III m-ce: Zuzanna Babik – SP Sobolew

 

Konkurs konkurencji sportowej „Trójki siatkarskie” dla uczniów klas IV – VIII

I m-ce: SP Sobolew

II m-ce: SP Okrzeja

III m-ce: SP Siedlce

 

Zwycięzcą XIII Turnieju  Szkół Sienkiewiczowskich pod honorowym patronatem Starosty Łukowskiego i Wójta Gminy Adamów została Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach. Pamiątkową statuetkę zwycięzcom wraz z p. dyrektor Anną Bartosiewicz wręczył Sławomir Skwarek Poseł na Sejm RP i ks. Tadeusz Lament.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych,  równie pasjonujących konkursach już za rok.