Wycieczka do OSP

Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują
By do ognia się nie zbliżać – wszystkich ludzi informują.
Taki strażak to bohater – chociaż dym go szczypie w oczy
Ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć. 

 

Niejedno dziecko marzy o tym, by zostać strażakiem, aby przekonać się, jak wygląda ta niezwykle trudna praca 8 maja 2024r. na pierwszej godzinie lekcyjnej świetliczaki pod opieką wychowawczyń wybrały się na wycieczką do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Adamowie. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków oraz kształtowanie świadomości znaczenia tej profesji. Dzięki życzliwości strażaków Pani Celinie Latoch i Panu Jerzemu Młodzikowskiemu, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały również możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Strażacy pokazali dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dużą atrakcją dla naszych podopiecznych było wejście do wozu strażackiego.

Życzymy wszystkim strażakom, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. Dziękujemy również za poświęcony czas i ciekawe spotkanie.

 

Wychowawcy świetlicy