“Wszystkie śmieci są nasze!”

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji “Sprzątanie Świata- Polska 2022”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: “Wszystkie śmieci są nasze!”, celem której są świadome działania, które mogą pomóc i zrobić wiele dobrego dla Matki Ziemi. W akcji nie chodzi bowiem tylko o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

Szkolna akcja została przeprowadzona wspólnie z UG i ZGK w Adamowie. Uczniowie wyposażeni w worki i rękawice otrzymane z Urzędu Gminy, pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli ruszyli ulicami Adamowa, aby posprzątać najbliższe otoczenie. Dzieci z klas 0-III porządkowały obszar w pobliżu szkoły i przedszkola, natomiast młodzież klas starszych wyznaczone wcześniej tereny. Zebrane śmieci zostały odebrane przez ZGK w Adamowie. Bardzo dziękujemy za współpracę UG i ZGK w Adamowie.

Karolina Alikowska