W zakładzie krawieckim

„Tańcowała igła z nitką,

Igła – pięknie, nitka – brzydko…”

Kontynuując tematykę poznawania zawodów uczniowie klasy III „A” odwiedzili okoliczny sklepik i zakład usług krawieckich „Mała Moda”.

Pani Ewa z ochotą opowiedziała uczniom na czym polega jej praca, wprowadziła nas w tajniki krawiectwa. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas, na co dzień korzysta z efektów pracy krawcowej lub krawca. Nosząc na sobie ubrania nigdy nie zastanawialiśmy się nad tym ile pracy kosztuje uszycie takiej odzieży. Pani Ewa pokazała nam jak działa maszyna do szycia. Mogliśmy obserwować jak szybko w wykonaniu doświadczonej krawcowej powstaje czapka i komin na chłodne jesienne dni. Efekt końcowy był zaskakujący.

Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, zadawali wiele pytań i uważnie obserwowali. Bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy bardzo pani Ewie Józwik za tak miłe i ciekawe spotkanie.

Uczniowie klasy III „A” z wychowawcą

dav
dav
dav
dav
dav
dav