„W fabryce Świętego Mikołaja”

21 grudnia 2022 roku uczniowie klasy II „a” i klasy III „a” chcąc bardziej poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wyruszyli na wycieczkę do „Fabryki Świętego Mikołaja”. Pełni obaw dotarliśmy do Dworu Sienkiewicza w Okrzei gdzie już czekali na nas pomocnicy Mikołaja. Uczniowie ochoczo zabrali się do robienia pierników, które następnie własnoręcznie ozdobili. Dzieci także wesoło bawiły się w sali zabaw. Oczywiście uwieńczeniem naszej wizyty było spotkanie z Mikołajem. Spotkanie z tak ważną osobą nie mogło zakończyć się inaczej jak małym upominkiem i wspólnym zdjęciem. Natomiast obiad w obecności Mikołaja smakował wyśmienicie.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy bardzo ważne dla nas – uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza miejsce – Muzeum naszego patrona w Woli Okrzejskiej. Zmęczeni lecz szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Sylwia Dziudzik

Iwona Ponikowska

Marta Alikowska