TYDZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH W KLASACH 0 – III

W dniach 11 – 15 marca 2024 roku odbył się Tydzień Nauk Ścisłych w klasach 0-III. Dlaczego teraz? Ponieważ 14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi oraz Międzynarodowy Dzień Matematyki. 14 marca swoje urodziny obchodził również Albert Einstein, sławny fizyk.

Na ten czas wychowawczynie przygotowały wiele ciekawych zajęć. Uczniowie poznali postać Alberta Einsteina poprzez oglądanie filmów, jak również wykonanie plakatów z ciekawostkami na temat tego uczonego. Kolejnym działaniem było zorganizowanie Pi-kniku matematycznego, w czasie którego dzieci wykonały zdrowe kanapki. Odbył się również konkurs mnożenia w zakresie 50 dla uczniów klas II i w zakresie 100 dla uczniów klas III, w czasie którego wyłonieni zostali Mistrzowie i Wicemistrzowie Mnożenia.

Mistrz Mnożenia klas II – Filip Józwik

Wicemistrzyni Mnożenia klas II – Alicja Adamczyk

Mistrz Mnożenia klas III – Aleksander Guz

Wicemistrzyni Mnożenia klas III – Gabriela Kaszubska

Bardzo wiele emocji wzbudził dzień eksperymentów. Tego dnia każda klasa pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały eksperymenty, które prezentowały kolegom i koleżankom.

To był naprawdę bardzo intensywny czas, pełen różnych aktywności. Uczniowie już czekają na kolejny taki tydzień w następnym roku szkolnym!

 

Zespół Nauczycielek Edukacji Wczesnoszkolnej

i Oddziałów Przedszkolnych