TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W KLASACH 0-III

Kolejny Tydzień Języków Obcych już za nami. Celem projektu było wzbudzenie wśród uczniów motywacji do nauki języków obcych oraz uświadomienie, jak ważna w dzisiejszych czasach jest nauka języka, kultury i obyczajów innych krajów. W tym czasie języki obce stały się dla nas mniej obce, Każdego dnia czekały na nas nowe atrakcje. Z tej okazji szkolne korytarze zostały udekorowane flagami różnych krajów. Uwagę uczniów przyciągała wystawa poświęcona ciekawostkom językowym oraz kącik czytelniczy.

 

Już pierwszego dnia przydzielono poszczególnym klasom danego kraju poprzez umieszczenie flagi na drzwiach klasopracowni. Kolejnego dnia w związku z Europejskim Dniem Języków Obcych, który obchodzimy 26 września, wszyscy uczniowie zostali zapoznani z oficjalną stroną internetową EDJO bogatą w różnorodne materiały językowe. Mieliśmy okazję posłuchać znanych piosenek w wielu językach oraz próbowaliśmy odgadnąć jaki to język rozwiązując quizy językowe. Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaśpiewały piosenkę ze znanego im repertuaru dziecięcego ,,Panie Janie”, oczywiście w wersji anglojęzycznej.

W środę wszyscy uczniowie ubrali się w kolorach przydzielonych wcześniej flag, a uczniowie klas II-III czytali fragmenty literatury anglojęzycznej wybranych przez nich tytułów z kolekcji ,,English Kids Readers”, wyd.Pearson oraz dzielili się znajomością słów w języku obcym. Najwięcej radości przysporzyły gry i zabawy językowe (Bingo, Memory, Guess Who?, Scrabble, Fiszki), podczas których uczniowie mogli wykazać się znajomością słownictwa.

Świetlica szkolna także włączyła się w organizację Tygodnia Języków Obcych. Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe włączyli się w szereg różnorodnych działań językowych. Z tej okazji została przeprowadzona pogadanka na temat ,,Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Świetliczaki chwalili się znajomością słów w języku angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim i hiszpańskim. Mieli też możliwość zapoznania się z ciekawostkami językowymi. W wolnych chwilach kolorowaliśmy flagi dobierając barwy do poszczególnych krajów.  Chętni uczniowie podjęli się rozwiązywania krzyżówek i łamigłówek w języku angielskim przy dźwiękach muzyki z różnych stron świata. Mamy nadzieję, iż zachęciliśmy w ten sposób najmłodszych uczniów do poznawania nowych języków, które są oknem na świat. To był tydzień pełen wrażeń…

 

Nauczyciele Języka Angielskiego