ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 26.04.2024 r. klasy 2a i 2b pod opieką swoich wychowawczyń B.Osial i D.Turskjej zorganizowały akademię szkolną z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Uroczystość pod hasłem : „Wolność, Naród, Ojczyzna” rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły na salę gimnastyczną i odśpiewania hymnu Polski .Następnie drugoklasiści w przystępny sposób zaprezentowali zgromadzonej społeczności szkolnej wiedzę historyczną związaną z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Prezentowanie się małych artystów uświetnił występ chóru szkolnego wykonującego  piosenki patriotyczne: „Witaj, majowa jutrzenko” oraz „Oda do radości”. Na zakończenie p. dyr. A. Bartosiewicz podziękowała uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.

B.Osial, D.Turska