ŚWIETLICOWY DZIEŃ WIOSNY

Wychowankowie świetlicy już od kilku dni przygotowywali się na nadejście wiosny. Wspólnie wykonywali prace plastyczne, dekorowali salę kolorowymi kwiatami, bukietami. 21 marca w naszej świetlicy gościliśmy uczennice z klasy VIb, które przeprowadziły zajęcia ruchowe z dziećmi przy dźwiękach muzyki a następnie pomagały świetliczakom wykonać portrety Pani Wiosny z kolorowych kwiatów. Podczas zajęć dzieci omawiały zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki związane z daną tematyką. Obejrzeliśmy również krótką prezentację na temat zwiastunów wiosny. Wychowankowie świetlicy zapoznali się również z ptakami przylatującymi do Polski na wiosnę i obejrzeli zdjęcia najpopularniejszych gatunków. Wszyscy chętnie dzielili się swoją wiedzą z zakresu znajomości przyrody. Od razu zrobiło się wiosennie, cieplutko i przede wszystkim kolorowo.

Wychowawcy świetlicy