Spotkanie ze Świętym Mikołajem

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 5 grudnia z workiem  prezentów przyjechał również do Gminnej Biblioteki Publicznej w Adamowie, gdzie spotkał się m.in. z dziećmi z oddziału przedszkolnego z grup 0a i 0b naszej szkoły.

Na początek dzieci musiały pokonać przygotowany dla nich tor ćwiczeń gimnastycznych i zadań rozwijających sprawność i spostrzegawczość. Poradziły sobie doskonale, a nagrodą było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który oprócz pełnego prezentów worka przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Na zakończenie  wszystkim osobiście wręczał prezenty – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wierszykami. Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

 

Weronika Młodzikowska, Marta Alikowska