POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

21 marca wszystkie Przedszkolaki powitały Wiosnę. Tego dnia było szczególnie radośnie i kolorowo. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem piosenki „Maszeruje Wiosna!”. Następnie odbyła się krótka pogadanka na temat przybyłej pory roku, dzieci wymieniły różne zwiastuny wiosny. Dzieci miały okazję wykazać się sprawnością ruchową, spostrzegawczością, utrwaliły kolory – pokonały tor przeszkód do Pani Wiosny oraz wykonały zadanie „Kolorowe kwiatki”. Podczas świętowania Pierwszego Dnia Wiosny odbyły się również występy grup przedszkolnych 5-latk zagrały na instrumentach do piosenki „Kasza marcowa”, 4-latki wykonały układ ruchowy z rekwizytami do piosenki „Motylem byłam…”, 3-latki zaprezentowały układ ruchowy ze wstążeczkami do piosenki „Witaj Wiosno!” Niezwykłą niespodzianką tego dnia był „taniec motyla” w wykonaniu nauczycielki. Na zakończenie odbyła się degustacja kolorowej tęczy z galaretek.

To był bardzo miły i wesoły dzień!!! Wiosna, wiosna jest radosna! Zespół Wychowania Przedszkolnego