Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole!!!

21 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Adamowie wesoło i z humorem obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny. Ten dzień w naszej szkole był dniem ,,wiosennego luzu”. Uczniowie do szkoły przyszli bez plecaków, książek i zeszytów. Trzy pierwsze godziny lekcyjne prowadzone były zgodnie z planem według koncepcji i pomysłu nauczyciela. Po trzech godzinach uczniowie wraz z nauczycielami udali się na dużą salę gimnastyczną. Tam rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny przygotowane przez organizatorów- Zespół Matematyczno-Przyrodniczy.

Impreza rozpoczęła się krótkim wprowadzeniem przez uczennice klasy siódmej i utworem muzycznym ,,Nic dwa razy”-Sanah w wykonaniu Andżeliki Baran i Wiktorii Kaszubskiej. Po występie przyszedł czas na humor i zabawę. Pierwszą konkurencją był ,,Turniej zabaw ruchowych” kl.IV-V i kl.VI-VIII. W kategorii kl.IV-V wygrała kl.4a, a w kategorii kl.VI-VIII wygrała kl.VIIIb. O klasach młodszych  organizatorzy również pamiętali i konkurencje sportowe zorganizowali. Rywalizacja wśród klas była niesamowita. Następną konkurencją klas IV-VIII była prezentacja ,,najładniejszych i zaskakujących stroi”. Uczniowie w tej konkurencji pokazali swoją kreatywność. Przygotowane przez dzieci i  młodzież stroje były naprawdę ciekawe, a jury miało ,, ciężki orzech do zgryzienia”, aby wybrać zaskakujące przebranie. Po burzliwych obradach jury przyznało ex aequo dwa pierwsze miejsca, dla: Aleksandra Kurka z kl.8a i Szymona Wolskiego z kl.5a. ,,Kalambury- polskie przysłowia” to kolejna konkurencja. W tej zabawie uczestniczył wychowawca klasy i trzech uczniów. Zadaniem wychowawcy było wykonanie rysunku wylosowanego przysłowia, tak aby uczniowie je odgadli. Wszyscy dobrze poradzili sobie z tym zadaniem, mimo że nie było łatwe. Po zakończonych kalamburach wychowawcy klas sprawdzili frekwencję swojej klasy. Klasa, która tego dnia miała najwyższą frekwencję uzyskała dodatkowe punkty do ogólnej punktacji. Uwieńczeniem całej imprezy był mecz ,,Kocykówki” uczniowie vs nauczyciele. W tej konkurencji lepsi okazali się nauczyciele.

Na koniec odbyło się podsumowanie konkurencji i ogłoszenie wyników przez Panią Dyrektor Annę Bartosiewicz. Do ogólnej punktacji każdej klasy liczone były trzy konkurencje:

  • Turniej zabaw ruchowych;
  • Konkurs ,, Najładniejszy i zaskakujący” strój;
  • Frekwencja klasy;

Największą liczbę punktów ze wszystkich konkurencji  w ,,TRÓBOJU” zdobyła klasa 4a i otrzymała z rąk Pani Dyrektor Puchar Wiosennego Turnieju.

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę. Mam nadzieję, że ,,pierwszy dzień wiosny” dostarczył wszystkim wiele radości oraz stał się źródłem wiedzy, wielu przeżyć i satysfakcji wszystkich uczestników. Niech zostanie on na długo w naszej pamięci.

Anna Wojciechowska