Pełna miska dla schroniska

Pod takim hasłem odbyła się zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska dla psów „Zwierzaki do wzięcia”, nad przebiegiem której czuwał samorząd uczniowski oraz początkujący harcerze. Akcja trwała 3 tygodnie. Każdy mógł przynieść karmę suchą i mokrą przeznaczoną dla psów, zabawki, smycze i miski.

Na zakończenie akcji zagościła u nas sama właścicielka schroniska, Pani Aleksandra Nieciecka, która opowiedziała uczniom klas 0-3 oraz przedstawicielom klas 4-8 o tym, jak przebiega proces odławiania bezdomnych psów oraz ich adaptacja w schronisku. Zwróciła także uwagę na to, jak należy opiekować się swoimi czworonogami w czasie zimy, szczególnie tymi, które są na dworze. Pani Aleksandra już od 5 lat poświęca się prowadzeniu schroniska. Przez te lata przez schronisko przeszło aż 850 zwierząt. Obecnie przebywa tam 63 psy.

Serdecznie dziękujemy za bardzo miłe spotkanie.

Miejmy nadzieję, że przynajmniej kilka psich misek zostanie napełnionych.

 

Samorząd Uczniowski

Harcerze