PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 23 kwietnia 2024 r. w Przedszkolu im. Misia Uszatka odbyła się uroczystość  „Pasowanie na Przedszkolaka”. Bohaterami były Dzieci z grupy „3-latki”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni Rodzice, Dyrekcja oraz grupy przedszkolne z Wychowawcami. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości przez Wychowawcę i Dzieci oraz niespodzianką od grup 4 i 5–latków. Następnie Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed tak wielką publicznością Dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Maluszki pięknie zaśpiewały piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”, recytowały wiersz „Mam trzy latka..”, improwizowały ruchem do piosenek „Mały miś”, „Tu paluszek”, „Do przodu krok” oraz zaprezentowały układ ruchowy z kolorowymi chustami do piosenki „Kraina lodu – Mam tę moc” i  układ ruchowy z chustą animacyjną do piosenki „Stumblin’in”. Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie:

Być dobrymi przedszkolakami – przyrzekamy!

Zawsze słuchać swoich pań i mamy – przyrzekamy!

Grzecznie bawić się i fikać – przyrzekamy!

Wszystko zjadać z talerzyka – przyrzekamy!

Od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami – przyrzekamy!

Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie kredki przez Pana Dyrektora na ramieniu każdego Przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia Dzieci otrzymały dyplomy, kuferki słodkości oraz upominki od Starszaków. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie dziękuję wszystkim Dzieciom, Rodzicom, Dyrekcji, całej społeczności przedszkolnej za liczny udział w pięknej uroczystości!

Magdalena Smarż