„Moc książek” – zabawy czytelnicze

„Moc książek” – zabawy czytelnicze – pod takim hasłem rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Cenną rolę w naszym życiu odgrywają biblioteki, bibliotekarze,  pracownicy bibliotek, a przede wszystkim książki.

Dzieci z przedszkola z grupy 0a oraz 0b miały możliwość zwiedzania Gminnej Biblioteki Publicznej w Adamowie od „kuchni”. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem, dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, kim jest czytelnik oraz jak można wypożyczyć książki. Zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika, przedstawiły zasady obchodzenia się z książką, a na koniec wysłuchały bajki o Czarodziejce, którą okazała się Pani Bibliotekarka.

Czas minął bardzo szybko i na zakończenie dzieci otrzymały zakładki do książek oraz słodkości. Panie zaprosiły dzieci do aktywnego korzystania z biblioteki.

 

Marta Alikowska

Weronika Młodzikowska