Międzyszkolny Turniej Szachowy Szkół Sienkiewiczowskich 2023

W dniach 30-31.05.2023r. odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy Szkół Sienkiewiczowskich 2023 w Okrzei. Organizatorem turnieju było Towarzystwo Szachowe „Husaria” z Puław we współpracy z Zespołem Szkół w Woli Okrzejskiej i Zespołem Szkół w Okrzei. Celem turnieju była integracja wokół Patrona Szkoły Henryka Sieniewicza – pasjonata gry w szachy oraz wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników szkół sienkiewiczowskich. W turnieju wzięli udział wszyscy chętni uczniowie ze szkół podstawowych noszących imię Henryka Sienkiewicza. Ta rywalizacja sportowa polegała na rozegraniu 7 rund systemem szwajcarskim. Z naszej szkoły wzięło 16 uczniów klas I-III: Łucja Ochnik kl.Ia, Antoni Chmielewski kl.Ib, Marcel Jawoszek kl.Ib, Maria Golba kl.IIa, Aleksander Guz kl.IIa, Jakub Łukasik kl.IIa, Alicja Sokołowska kl.IIa, Jan Szczepaniak kl.IIa, Fabian Wierzchowski kl.IIa, Adam Sowa kl.IIb, Jakub Zdziebłowski kl.IIb, Emilia Żaczk  kl.IIb, Bartosz Chmielewski IIIa, Artur Filipek kl.IIIa, Leon Kurek kl.IIIa, Lena Witek kl. IIIa oraz 3 uczniów klas IV-VIII: Miłosz Ochnik kl.IVa, Julia Dzido kl.VIb, Joanna Knaziak kl.VIb. Pomimo wielu potknięć, niespodziewanych zwrotów akcji, fantastycznych zagrań i spektakularnych pojedynków udało się wyłonić laureatów zawodów. W klasyfikacji dziewcząt i chłopców w poszczególnych klasach najlepsi okazali się być:

30 maja ZS w Okrzei – Turniej klas I-III

 II miejsce w klasyfikacji dziewcząt z klas I Łucja Ochnik-kl.Ia

III miejsce w klasyfikacji chłopców z klas I  Marcel Jawoszek-kl.Ia

III miejsce w klasyfikacji dziewcząt z klas III Lena Witek-kl.IIIa

III miejsce w klasyfikacji chłopców z klas III Leon Kurek-kl.IIIa

II miejsce Klasyfikacja Drużynowa klas I – III

Jan Szczepaniak kl.IIa, Fabian Wierzchowski kl.IIa, Jakub Łukasik kl.IIa,

Leon Kurek kl.IIIa

31maja ZS w Okrzei – Turniej klas IV-VIII

I miejsce w klasyfikacji dziewcząt z klas V- VI Julia Dzido-kl.VIb

II miejsce w klasyfikacji dziewcząt z klas V – VI Joanna Knaziak-kl.VIb

III miejsce Klasyfikacja Drużynowa klas IV-VIII

 Miłosz Ochnik kl.IVa, Julia Dzido kl.VIb, Joanna Knaziak kl.VIb

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za udział i wspaniałą grę, a zwycięzcom gratulujemy.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM DALSZYCH SUKCESÓW!

I. Domańska