Międzynarodowy Dzień LEGO

Po raz pierwszy w naszej szkole uczniowie klas 1 – 3 oraz oddziałów zerowych brali udział w Międzynarodowym Dniu LEGO. Święto to przypada na 28 stycznia i jest ściśle związane z marką tych klocków. Dlaczego akurat wtedy? Jest to ściśle związane z historią tej marki. Choć produkcja klocków ruszyła w 1949 roku, tak patent na nie przyznano dopiero 9 lat później. Konkretnie 28 stycznia 1958 roku! LEGO to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na całym globie. Te klocki to istny fenomen, któremu naprawdę trudno jest się dziwić.

W naszej szkole Dzień LEGO świętowaliśmy 25 stycznia 2024 roku. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione zestawy i mogli z nich konstruować różne budowle czy projekty. W klasach zostały wyświetlone filmy, których bohaterami są legoludziki. Dzieci wykonały również prace plastyczne w oparciu o te legendarne klocki.

Święto klocków LEGO było nie tylko wspaniałą okazją do zabawy, ale także do dzielenia się swoją pasją i zainteresowaniami.

 

Zespół Nauczycielek

Edukacji Wczesnoszkolnej

oraz Oddziałów Zerowych