LITTLE RED RIDING HOOD

Przedstawienia teatralne budzą zawsze duże emocje wśród uczniów. Wymagają od nich zaangażowania, nauki tekstu, właściwej wymowy i nienagannej dykcji, a także umiejętności wcielania się w role. Udział w przedstawieniu dał młodym aktorom z klasy IIIb możliwość zaprezentowania się na scenie w języku angielskim. Pomimo tremy uczniowie pokazali, że nauka obcego języka angielskiego może być formą zabawy, a zarazem doskonałą lekcją.

Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek) to bajkowa historia, którą zna każde dziecko. Dlatego nawet w angielskiej wersji tej bajki widzowie mogli łatwo wczuć się w tę historię.

Postać głównego bohatera, Czerwonego Kapturka, zagrała Oliwia Balou, rolę mamy odegrała Wiktoria Burzecka , wilka Kacper Michalak, babci Lena Zielińska oraz gajowego Błażej Goławski. Justyna Wiąckiewicz wcieliła się w rolę narratora.

Całości przedstawienia dopełniła piękna dekoracja oraz oryginalne stroje i rekwizyty. Na naszą inscenizację zostałą zaproszona Dyrekcja, Wychowawcy, Nauczyciele oraz uczniowie klas 0-III i oddziały przedszkolne. Widzowie nagrodzili naszych aktorów gromkimi brawami.

Dziękujemy wszystkim za przybycie na nasze przedstawienie i za ciepłe przyjęcie.

Edyta Kaszubska