Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie -Toruń 2023

W ostatnich dniach wakacji 31 sierpnia -1 września 2023 roku w Toruniu odbył się Finał Ogólnopolski  „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie ” do których to w miesiącu czerwcu, podczas eliminacji wojewódzkich w Lublinie awansowały uczennice naszej szkoły.

Zawody zorganizowane zostały przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a główny patronat objęło  Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Edukacja i Nauki.

Do zawodów przystąpiło ok.1000 uczestników z całej Polski w dwóch kategoriach wiekowych U12 i U 14 oraz w dwóch formach rywalizacji. Dwubój LA na stadionie oraz bieg przełajowy.

Dziewczyny spisały się bardzo dobrze ustanawiając rekordy życiowe plasując się w okolicach środka stawki swoich kompetencji. W najliczniej obsadzonej konkurencji, biegu przełajowym wystartowała Alicja Dzido plasując się na 46 miejscu na 99 startujących.

Druga ze startujących,  Natalia Ciechańska,  rywalizowała w  dwuboju (60m + skok wzwyż), trzecia to Maja Alikowska również dwubój (600m+skok wzwyż).

Dla dziewczyn za godne reprezentowanie naszej szkoły, miejscowości i województwa należą się wielkie brawa i gratulacje!

Nad opieką i przebiegiem zawodów naszych dziewczyny czuwał nauczyciel – trener Dariusz Dzido

D. Dzido