Kwiaciarka! Florysta! – poznajemy zawody

27 września uczniowie klasy III „A” chcąc poznawać nowe i ciekawe zawody udali się do pobliskiej kwiaciarni „U Eli” w Adamowie.

Miejsce niezwykłe, pełne kolorów i zapachów. Uczniowie mogli poznać technikę tworzenia bukietów. Dowiedzieli się, kim jest florysta i czym się zajmuje. Poznali narzędzia i materiały potrzebne do pracy w kwiaciarni. Nie zabrakło również tematów dotyczących pielęgnacji roślin. Podczas spotkania uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat różnych gatunków kwiatów. Dowiedzieli się jak należy je przechowywać i pielęgnować. W kwiaciarni bez względu na porę roku zawsze możemy znaleźć mnóstwo żywych kwiatów. Na pożegnanie uczniowie otrzymali jesienne dynie, które pięknie ozdobiły naszą salę.

Dziękujemy p. Elżbiecie Bujak za zaproszenie i przybliżenie specyfiki swojej pracy.

Uczniowie klasy III „A”

z wychowawcą Sylwią Dziudzik