„Jan Stanisław Majewski- oczami młodego pokolenia”

25 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji o Janie Stanisławie Majewskim zorganizowanej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Adamowie. Spotkanie odbyło się  w 125 rocznicę jego urodzin.  Prelekcję przeprowadziła p. Anna Frelek – Chmiel –  prezes Fundacji Dziedzictwa i Nowoczesność.  Na spotkaniu obecni byli p.  Michał Majewski- wnuk Jana Stanisława Majewskiego, p. Zbigniew Pasik- prezes Łukowskiego Towarzystwa Regionalnego, p. Mariusz Burdach- dyrektor Muzeum Regionalnego w Łukowie, p. Karol Ponikowski-wójt Gminy Adamów. Podczas wydarzenia wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu plastycznego „Jan Stanisław Majewski- oczami młodego pokolenia” . Nagrody ufundowała Fundacja Dziedzictwo i Nowoczesność, a zdobyły je : Maria Młodzikowska z kl. 6a, Kinga Toporowicz z kl. 6b, Wiktoria Kaszubska z kl. 7b, Zuzanna Kruk z kl. 6a i Anna Jastrzębska z kl. 5a. Konkurs przygotowała i przeprowadziła  w naszej szkole  p. Anna Polak. Uczennicom gratulujemy i serdecznie wszystkich zachęcamy do obejrzenia wystawy poświęconej Janowi Stanisławowi Majewskiemu, która znajduje się w Gminnej Bibliotece w Adamowie.

Anna Polak