,,Europa i Ja”

W tym roku szkolnym świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i ja”. Projekt składa się z ośmiu zadań, po jednym na miesiąc. Celem projektu jest  przybliżenie dzieciom wiedzy na temat wybranego kraju znajdującego się w Europie oraz pozyskiwanie nowych informacji na temat kultury i zwyczajów w nim panujących. Europejskim krajem, który postanowiliśmy poznać są: Włochy. Świetlica melduje wykonanie pierwszego zadania. Zgodnie z wytycznymi nasi uczniowie podczas zajęć odnajdywali  wybrane państwo oraz jego stolicę na mapie i  poznali jego symbole narodowe. W ramach  realizacji tego działania uczniowie wykonali również plakat informacyjny, pracę plastyczną oraz obejrzeli film pt. ,,Wycieczka po Włoszech”. Kolejne zadania przed nami😊

 

Wychowawcy świetlicy