ENGLISH LANGUAGE DAY

W minionym tygodniu w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego, który nie przez przypadek ustalono na dzień 23 kwietnia. Ta data jest uznawana za dzień narodzin i śmierci Williama Szekspira. Jego wpływ na rozwój języka angielskiego jest nieoceniony, dlatego też świetliczaki zostały zapoznane z jego sylwetką. Dowiedzieliśmy się, iż język angielski jest językiem, którym mówi najwięcej ludzi na świecie. Podczas zajęć świetlicowych, uczniowie zostali zabrani w wirtualną podróż do krajów anglojęzycznych. Dzieci mile spędzały również czas przy grach i zabawach językowych. Najwięcej radości przysporzył wszystkim quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii. Okazało się, że nasi uczniowie świetnie sobie poradzili i pojedynek był wyrównany. Konieczna okazała się dogrywka, która polegała na ułożeniu flagi brytyjskiej. Podczas zabaw towarzyszyła nam muzyka w języku angielskim. Mamy nadzieję, iż w ten sposób jeszcze bardziej zachęciliśmy najmłodszych uczniów do poszerzania swoich umiejętności językowych.

Edyta Kaszubska