Dzień Postaci z Bajek!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek  świetliczaki  miały okazję uczestniczyć w niezwykłych spotkaniach. W tym dniu przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Uczniowie podczas tych zajęć opowiadali również o swoich ulubionych postaciach, rozwiązywali zagadki, rozpoznawali bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były to zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja przygotowanych własnoręcznie kukiełek ulubionych bohaterów literackich.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w świetlicy był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane tak, aby dziecko mogło wynieść lekcję i wskazówki dotyczące odpowiedniego zachowania.

Wychowawcy świetlicy