Dzień Dinozaura w świetlicy

Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Do tego stopnia, iż w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie – Dzień Dinozaura.  W Polsce obchodzony jest 26 lutego, w innych krajach 1 czerwca lub w trzeci wtorek maja.      Z tej okazji 26 lutego w świetlicy szkolnej zorganizowano dla dzieci szereg działań, które miały na celu wzbogacić ich wiedzę na temat tych prehistorycznych stworzeń oraz rozbudzić zainteresowanie tą tematyką. Tego dnia sala świetlicy zmieniła się w niezwykłe kąciki: „jurajskie parki”, w których oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zabawki – dinozaury, albumy, plakaty i książki o dinozaurach. Świetliczaki obejrzały film edukacyjny, wykonały prace plastyczne oraz pod czujnym okiem pani Agnieszki K. wykonały szkielet dinozaura w rozmiarze XXXL, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem naszych podopiecznych. Dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat, a dzieci dowiedziały się o życiu dinozaurów, kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały oraz dlaczego i w jaki sposób wyginęły.

 

                                                                                                           Wychowawcy świetlicy