DIECEZJALNY ZJAZD CARITAS- PRATULIN 2024

28 maja w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Pratulinie odbył się Diecezjalny Zjazd Caritas. Uczestnikami tego wydarzenia byli wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, opiekunowie,  asystenci kościelni oraz  przedstawiciele Parafialnych Zespołów Caritas z Diecezji Siedleckiej. Nasze Koło Caritas nr.7 z Adamowa reprezentowało 17 wolontariuszy i 2 opiekunów: B.Osial, G.Sitarska .  Uczestnicy spotkania mieli okazję wspólnie się modlić oraz integrować na świeżym powietrzu. Miła i serdeczna atmosfera udzielała się wszystkim. Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej – ks. Paweł Zozuniak oficjalnie podziękował SKCaritas za tworzenie wspólnoty i udział w Dniu Dobra. Punktem kulminacyjnym była uroczysta Msza Święta sprawowana w intencji zgromadzonych. Wolontariusze bardzo chętnie skorzystali z gościnnie przygotowanego obiadu a następnie  wzięli udział w grze terenowej „ Przewodnik po Pratulinie” . Rywalizowali ze sobą pobierając kod QR na telefon. Niezwykłą atrakcją w tym dniu był pokaz koni arabskich z Janowa Podlaskiego.

Mamy nadzieję, że radość wspólnoty udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania.

                                                           Opiekunowie SKC nr 7: Bożena Osial, Grażyna Sitarska