A modern version of Romeo & Juliet

24 października grupa uczniów z klasy 7a, 7b i 6a wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem na mapie stolicy było Interaktywne Muzeum Flipperów, czyli automatów do gier – „Pinball Station”. Gry na symulatorach samochodowych, motocyklowych, sportowych, zbytkowych flipperach z kulkami, czy też gry arcade pochłonęły nas bez reszty. Przenieśliśmy się w czasie o kilkadziesiąt lat i poczuliśmy klimat tamtych czasów.  Wielu naszych rodziców oraz dziadków grało w młodości na takich maszynach.

Głównym celem naszego wyjazdu było poznanie twórczości znanego angielskiego dramaturga Williama Szekspira. W Teatrze Buffo obejrzeliśmy musical „Romeo i Julia” inspirowany szekspirowskim dramatem. Był to spektakl w nowoczesnym wydaniu, ze scenografią w technologii 3D, cudowną muzyką oraz tańcem w strugach deszczu. Widzowie w pierwszych rzędach dostali na czas przedstawienia płaszcze przeciwdeszczowe. Oglądając sztukę mieliśmy wrażenie, jakby wyświetlane na ekranie futurystyczne miasto, czy podwodny świat był na wyciągnięcie ręki. W połączeniu z grającymi aktorami dało to niezwykłe efekty i robiło ogromne wrażenie.

Na koniec zjedliśmy pyszny obiad w Galerii Mokotów i mogliśmy kupić sobie oraz bliskim drobne upominki i pamiątki. Przejeżdżając przez Warszawę, podziwialiśmy jej zabytki, parki i stare kamienice w pięknej jesiennej scenerii.

 

Kinga Pawlicka, Joanna Mizak-Ponczek